T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / AKYURT - Nehire Bir Anaokulu

Nehire Bir Anaokulu

Telefon
0 312 844 02 69
Belgegeçer
0 312 844 02 79
WEB
http://nehirebiranaokulu.meb.k12.tr
Adres
Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No11/1
Vizyon
Nehire Bir Anaokulu’nun vizyonu;çocukların gelişim düzeyleri,bireysel farklılıkları,ilgi alanları,yetenekleri ve ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanan eğitim programları ve etkinlikleri,özgüven duygusu gelişmiş,kendini rahatça ifade edebilen,bir sonraki eğitim öğretim basamaklarına hazır olan, tüm gelişim alanlarının gelişime önem veren,çocukların yaratıcılıklarını destekleyen eğitim anlayışını benimseyen,aile katılım çalışmalarına önem veren emsalleri arasında önemli bir yere sahip ve tercih edilen bir kurum olmaktır.
Misyon
Nehire Bir Anaokulu’nda öğrenciler alanında yetişmiş öğretmenler tarafından bilgiye ezbere dayalı olarak değil,yaparak yaşayarak öğrenme modeline uygun eğitim programları uygulanarak ulaşmaktadır.Çocuklar kendine güvenen,öz saygısı gelişmiş,Türk Milli Eğitiminin ve Okulöncesi Eğitiminin amaçları doğrultusunda sorumluluk sahibi,kendi haklarını koruyabilen ve ayrıca başkalarının haklarına da saygı gösteren, ,vatan ,millet, bayrak gibi kavramları öğrenerek ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bireyler olmak üzere eğitim alırlar. Kurumumuz aile katılımı çalışmalarını desteklemekte ve bu konuda aileleri de eğitim çalışmalarına dahil ederek plan ve program hazırlamaktadır. Okulumuz Okulöncesi alanda gelişmeleri yakından takip eden ve bir Avrupa projesi olan e-twinning projesınde Aralık ayından itibaren üyeliği bulunan, diğer Avrupa ülkerindeki okulöncesi öğretmenleri ile iletişim kuran, bilgi paylaşımı yapan proje ve işbirliği çalışmalarına önem veren bir kurumdur.
Başarılar
Öğretmen :8
Rehber Öğretmen :
Öğrenci :147
Derslik :5
Müzik Sınıfı :
Resim Sınıfı :
BT Sınıfı :0
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :0
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :0
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :1
Öğretim Şekli :İkili Eğitim
Yemekhane :1
Kantin :0
Revir:0
Bahçe :0
Saatler
Sabah Grupları: 08:00-13:00 Öğle Grupları:13:00-18:00
Isınma
Doğalgaz
Bağlantı
ADSL (8 Mbit)
Yabancı Dil
Lojman
0 -
Ulaşım
Okulumuza Ankara´dan EGO Otobüsleri ve Akyurt Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile Sabah 06:30 Gece 23:00 saatleri arasında ulaşım imkanı vardır.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
İlçemiz Ankara´nın Kuzeydoğusunda yer alan Başkent´e çok yakın mesafede, sınırları içerisinde Esenboğa Uluslararası Havaalanı barındıran hızla kalkınan ve büyüyen sirin bir ilçe ve sanayi kenti.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
İl merkezine uzaklık 35 km.İlçe merkezinde bulunmaktadır.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır